LEGENDARNY AMERYKAŃSKI PRODUCENT ROWERÓW - GT BICYCLES

Marka GT zbudowała o sobie taką opinie tworząc świetnej jakości rowery górskie szczególnie zjazdowe oraz BMX. Rowery GT od początku istnienia firmy czyli 1972 tworzy historię na całym świecie. Firma została założona przez Gray'ego Tunera, który jako pierwszy w zespole GT dokonał konstrukcji nowej ramy BMX specjalnie dla swojego syna, od tej chwili GT kładło duży nacisk na rozwój tego segmentu rowerów a rama szybko stała się hitem. Kontynuują swoje misje marka GT w latach 1974-1980 zdominowała tory wyścigowe, a każdy kto chciał się liczyć w tych zawodach korzystał z rowerów BMX tej marki. Kolejny przełom lat 1981-1986 to dalsza dominacja GT gdzie marka wspieła się na wyżyny a jej rowery zdobyły najwięcej trofeów niż rowery jakiejkolwiek marki.

Po świetnym okresie rozwoju marki GT w segmencie BMX przyszedł czas w roku 1987 na kolejną gamę rowerów tym razem MTB. Doświadczenie jakie marka zdobyła podczas tworzenia rowerów BMX sprawiło, że również ramy z segmentu MTB były niezwykłe wytrzymałe. Dodatkowo opatentowana kultowa technologia "Triple Triangle" dodało zwiększoną sztywność, efektywniejsze pedałowanie i ograniczało wibracje. GT sukces związany z rowerami górskimi typu hardtail szybko przekuło w full suspension. Rowery zjazdowe takie jak Sensor, Force czy Fury to flagowe rowery za które marka jest tak mocno ceniona i uwielbiana. W kolejnych latach 2007-2011 marka GT kontynuowała dalszą pracę nad rowerami full suspension. Dzięki temu został stworzony pierwszy karbonowy rower zjazdowy Fury. Aktualnie marka nadal skupia się na doskonaleniu i rozwoju swoich rowerów. Wspiera również kolarzy rywalizujących na zawodach BMX czy MTB. GT również posiada swój team pod nazwą GT Factory Racing, który piszę nową historię zwyciężając w kolejnych zawodach.

Mamy nadzieje, że w tym krótkim artykule udało nam się przedstawić wam amerykańską markę rowerów GT oraz uargumentować jej wybór. Fabryka Rowerowa wraz z marką GT chce umożliwić każdemu riderowi wybór odpowiedniego dla niego sprzętu, który będzie nie tylko świetnie się prezentował, ale również będzie naprawdę solidną konstrukcją, która nie wymięka. W naszych salonach oferujemy całą gamę produktów marki GT. Zarówno rowery crossowe, bmx, górskie, gravel, dirt czy elektryczne. Jesteście ciekawi tych amerykańskich perełek? Zapraszamy Cię do Fabryki Rowerowej w Oświęcimiu, Tychach lub Katowicach. 

 

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło